Jedlá zahrada

Jedlá zahrada

Okrasné květiny a bylinky jsou si dobrými přáteli

Zahrada před domem. Různé květiny. Modré, fialové, červené. Všichni se snaží mít svou zahradou co nejpestřejší. Vybírají okrasné květiny, které k sobě pasují a dohromady ladí. Co takhle si ale udělat zahradu z bylinek, která bude naším nejlepším pomocníkem při vaření každodenních pokrmů? Ta určitě potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i oči. Bylinky mají dokonce léčivé účinky, a navíc jsou nenahraditelným kořením. Na zahradě je potřeba zvolit správné místo a rozhodnout se, jaké bylinky budete chtít pěstovat. Na výběr máte z nekonečného množství jedlých bylinek. Můžete si vybrat dokonce podle toho, jaké problémy vás trápí. Existují totiž bylinky na:
  • Bolest svalů
  • Bolest v krku
  • Deprese
  • Na cukrovku
  • Na dýchací cesty a další
Bylinkovou zahradu je vhodné umístit blízko zeleninové, protože některé aromatické byliny odpuzují škůdce a mšice. Chrání dokonce i okrasné rostliny. Mohou zeleninovou či okrasnou zahradu dokonce i lemovat a dělat jí přírodní plot. Existuje několik vhodných kombinací bylinek se zeleninou. Takovou dokonalým spojením je například bazalka s rajčaty, levandule se saláty, tymián s listovou zeleninou.


Bazalka pravá

Jednou z bylinek, která vám nemůže na zahrádce chybět, je bezpochyby bazalka. Ta je zázrakem nejen v italské kuchyni. Vyžaduje slunné stanoviště s lehce propustnou půdou a je náročnější na vláhu.

Heřmánek pravý

V léčitelství a v kosmetice se využívá heřmánek. Vypěstovat si ho může doma úplně každý, je totiž velmi nenáročnou rostlinou. Daří se mu na sluníčku, ale nemá rád vlhko a chlad.

Kopr vonný

Kopr se využívá nejen při vaření koprovky. Jeho tajemství je, že pomáhá při zažívacích potížích a onemocnění ledvin. Taktéž je nenáročný na pěstování.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek