Jedlá zahrada

Jedlá zahrada

Jedlá zahrada – víte o pokladech, které na ní rostou?

Běžné jedlé plodiny, jako je rybíz, angrešt či malina, známe všichni. Co ale na své zahradě můžete mít, abyste si obohatili jídelníček, nebo získali pevné zdraví? Zjistěte s námi, co všechno můžete pěstovat na zahradě jak pro okrasu, tak pro užitek.

Jaro přichází

S příchodem jara se na zahradě objevují i první bylinky. Víte o tom, že například ze sedmikrásek se dá připravit lahodný salát? Stačí jejich květy smíchat s ředkvičkami, zalít dresingem a podávat. Sedmikrásky jsou bohaté na antioxidanty, díky nimž budete stárnout pomaleji. Zjara je také dobré si utrhnout kopřivy, které nám na zahradě příliš radosti nedělají. Než je však vyplejete, z jejich natě si připravte šťávu, nebo si z nich vytvořte lahodnou nádivku do masa. Budete se olizovat až za ušima!

Med z pampelišek

Patříte mezi vyznavače dokonalého trávníku? V tom případě zřejmě nemáte příliš v lásce pampelišky. Než s nimi uděláte rychlý proces, zamyslete se nad jejich využitím. Z pouhých 400 hlaviček rozvitých květů pampelišky, trochy cukru a citrónu si totiž můžete připravit lahodný pampeliškový med, který vám osladí snídaně po celý zbytek roku. A přínos pampelišek? Med je výbornou prevencí nachlazení a pomáhá bojovat s kašlem. Při jejich sběru se skvěle pobaví i děti.

Ještě ta pampeliška!

Když už si budete dávat tu práci s odstraňováním pampelišek, uvědomte si, že i jejich kořen můžete skvěle využít. Již po staletí se využívá k léčbě diabetu, ale i jaterních, žaludečních a ledvinových obtíží. Kořeny pampelišky si místo vyhození raději usušte!

Co se na zahradě dá konzumovat:

  • pampelišky

  • sedmikrásky

  • šťovík

  • kontryhel

  • černý bez

Dobrou chuť!


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek